01024, м.Київ,
вул.Богомольця, 10
e-mail: profspilka.ovs@gmail.com
+38 044 2549834 (факс)
+38 044 2530566
+38 044 2561018
Member of the  <br>European Police Union
Member of the
European Police Union

Про профспілку

Професійна спілка атестованих працівників органів внутрішніх справ України розпочала своє існування 28 березня 1992 року і стала першою профспілкою на території колишнього СРСР, яка на національному рівні об’єднала у своїх лавах працівників органів внутрішніх справ України.  Нині Профспілка — це багатотисячна, потужна й авторитетна організація. З року в рік збільшується її чисельність, стрімко зростає число структурних ланок. Лише за останній рік вона поповнилася 35-ма новоствореними первинними організаціями. Наразі загальне число яких на теренах України сягає 700.

Соціальний діалог

Профспілкою активно застосовується система заходів із убезпечення профспілчан від соціальних ризиків шляхом участі у ряді програм, покликаних захистити людину праці. Активною є робота із укладання колективних договорів, як локальних нормативно-правових актів, що є важливим інструментом здійснення профспілками захисної і контрольної функцій, покращення умов праці та соціального діалогу. Сьогодні, такі договори діють у 87% органів Нацполіції України, ними охоплено близько 50 тисяч поліцейських, інших категорій працівників системи МВС і пенсіонерів.

Правова допомога

Виконуючи свою основну функцію – представництво та захист людини праці, Профспілка щороку надає правову допомогу тисячам її членів. Юридичний потенціал Профспілки найчастіше реалізується правовими консультаціями, які надаються як власними кваліфікованими фахівцями, так і залученими із різних відомств.

Здійснюючи правовий захист працівників галузі, плідно співпрацюючи із низкою Комітетів Верховної Ради України, Спільним представницьким органом всеукраїнських об’єднань профспілок, Профспілка проводить активну законотворчу діяльність.

Фахівці Профспілки беруть участь у підготовці проекту нового Трудового кодексу, в результаті чого до нього включені норми, що передбачають профспілкове погодження правових актів, які стосуються соціально-економічних, трудових, житлових та інших прав працівників, а також питань, пов’язаних із проходженням служби, притягненням до відповідальності та звільненням, унормуванням основ колективно договірних відносин тощо. Запропоновано зміни стосовно діяльності профспілок у Національній поліції, анулювання загроз позбавлення МВС медичних закладів і нівелювання спеціальних звань поліцейських, внесено вимоги щодо збільшення видатків на пенсійне забезпечення та багато інших.

Соціальний захист

Кожен член Профспілки має право на матеріальну допомогу. Зокрема, слід відзначити, що лише упродовж минулого року її отримали майже 20 тисяч членів організації.

Нинішні трагічні події в країні змусили Профспілку розгорнути «Програму комплексної допомоги сім’ям загиблих, інвалідам та учасникам АТО». У її межах профактив здійснив більше ста виїздів в зону конфлікту, а допомога Профспілки і залучених нею меценатів, що спрямована на збереження життя і здоров’я бійців та підтримку їхніх родин обліковується мільйонами гривень.

Дієвим заходом соціального захисту членів Профспілки та їх сімей є діяльність профспілкових кре­дитних спілок. Тільки в 2017 році ними видано пільгових кредитів більш, як на 2,5 млн. грн., що дало змогу вирішити нагальні побутові проблеми тисячам поліцейських сімей.

Перетворилися у багатолітню традицію профспілкові заходи піклування про дітей-сиріт Юридичного ліцею імені Кондратьєва у Києві, дитячого будинку  «Гніздечко», та інтернатів «Прибузькій», «Козятинській», «Іванівській» на Вінничині, Олишевської школи на Чернігівщині, будинку для дітей-сиріт «Ромашка»  у Чернівецькій області та багатьох інших дитячих закладів.

Справжньою альтернативою державній системі охорони здоров’я є Профспілкові оздоровчі проекти. Найпотужніший із них «Лікарняна каса столичної поліції», що нині налічує понад 12 тис. членів. Лікарняною касою безоплатно обслуговуються сім’ї  поліцейських, які загинули на службі, учасники бойових дій, інваліди війни, ветерани органів внутрішніх справ.

Не менш успішно діють оздоровчі профспілкові програми: «Банк крові МВС» на Херсонщині, «Фонд донорської крові» в Запоріжжі та Чернігові, «Здоров’я-М» в Закарпатті, «Здоров’я правоохоронців Вінничини» та багато інших.

Задоволення конституційних прав на житло

Не можливо вести мову про забезпечення соціальних гарантій працівників відомства без вирішення накопиченої роками проблеми житлового дефіциту. Особливо її відчувають сьогодні поліцейські. Виснажлива праця, ризики  пов’язані із загрозами життю і здоров’ю, порівняно невисокі на фоні росту цін зарплати – все це ще більше загострює житлову проблему сотень тисяч сімей поліцейських.

У нинішні складні для держави часи збройної агресії, виснажливої кризи та тотального зубожіння населення, Профспілка змушена самотужки вживати усіх можливих заходів із пом’якшення існуючої соціальної напруги серед поліцейських та інших категорій працівників відомства, передусім, у сенсі задоволення їх конституційних прав на житло. З цією метою Профспілкою висунуто пропозиції до Кабінету Міністрів та Міністерства внутрішніх справ України щодо впровадження інвестиційних програм із будівництва житла для працівників системи МВС України. Наразі для реалізації цього профспілкового проекту із житлового будівництва Профспілці виділено декілька десятків земельних ділянок в м. Києві та обласних центрах України, ведуться проектні роботи.

Широкого поширення набуло профспілкове садово-огороднє господарство, розпочато будівництво декількох оздоровчих закладів.

Оздоровлення і відпочинок

Одним із пріоритетів у діяльності Профспілки є оздоровлення спілчан. Профспілкові пільгові путівки у нинішні скрутні часи для багатьох сімей стали єдиною можливістю відпочинку і оздоровлення.

Численні заходи Профспілки пропагують здоровий спосіб життя. Майже в усіх областях стали традиційними футбольні й волейбольні турніри, змагання з офіцерського триборства, легкої атлетики, кульової стрільби, шахів, шашок, надзвичайно популярними є риболовецькі й більярдні змагання, веселі шоу «Усією сім’єю на старт» та багато інших спортивно-розважальних заходів.